W tegorocznej edycji (eliminacje szkolne – zawody I stopnia) wzięło udział 7519 uczniów reprezentujących 407 szkół ponadgimnazjalnych.
Zawody III stopnia (finały centralne) odbyły się 6 – 8 kwietnia 2018 r. w  Gdańskim Domu Technika.
Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Stanisława Wincenciaka przyznało tytuł laureata 30 uczestnikom zawodów finałowych XLIV OWT.
W grupie mechaniczno-budowlanej wyłoniono 18 laureatów.
I miejsce zdobył Maciej Procyk, uczeń Zespołu Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W grupie elektryczno-elektronicznej wyłoniono 12 laureatów.
I miejsce zdobył Michał Szaknis, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach.
Miło nam poinformować, że w tej edycji OWT mamy aż trzech laureatów. w grupie elektryczno – elektronicznej Są nimi Mateusz Tyl ubiegłoroczny finalista zawodów centralnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.- podopieczny Pana Sławomira Barańskiego oraz Mateusz Dionizy i Jakub Piech z Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli. Mateusz i Jakub to podopieczni Pani Stefanii Pawłowskiej.
Uroczyste zakończenie XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej odbyło się 26 maja br. w Warszawskim Domu Technika.
Nagrody i gratulacje laureatom i opiekunom przekazali: prezes FSNT-NOT Ewa Mańkiewicz-Cudny, przewodniczący Komitetu Głównego OWT prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, prorektor Politechniki Warszawskiej, oraz Marek Grzywacz – wiceprezes FSNT-NOT.

Pamiątkowe zdjęcia z uroczystego zakończenia XLIV OWT

IMG_0308 IMG_0262

IMG_0276 IMG_0278

Opracowała:
mgr Barbara Świetlik
Sekretarz ŁKO OWT

L A U R E A C I

XLIV  OLIMPIADY  WIEDZY  TECHNICZNEJ

rok szkolny 2017/2018

grupa mechaniczno-budowlana

Lp. L A U R E A T S Z K O Ł A O P I E K U N Pkt Lok.
1.      Maciej PROCYK Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Mariusz KAMIŃSKI
Maciej WIŚNIEWSKI
98 I
2.      Łukasz BIAŁAS XIII Liceum Ogólnokształcące
w Szczecinie
Marek GOLKA 96 II
3.      Natalia DZIADOSZ XIII Liceum Ogólnokształcące
w Szczecinie
Marek GOLKA 96 II
4.      Tomasz CHEDA VI LO im. Jana Kochanowskiego
w Radomiu
Sławomir LICHOTA 94 III
5.      Robert Filip

ODROWĄŻ-SYPNIEWSKI

V LO im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie  

Anna MAZURKIEWICZ

94 III
6.      Maciej Sławomir

CHLEBNY

Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Długosza                    we Włocławku  

Grzegorz MATUSIAK

92 IV
7.      Radosław JURECKI I LO im. Stanisława Staszica           w Lublinie Kamil KAMIŃSKI 92 IV
8.      Paweł Krzysztof

GÓRECKI

Zespół Szkół Technicznych                            im. rtm. Witolda Pileckiego                               w Wodzisławiu Śląskim  

Tomasz WARDENGA

90 V
9.      Krzysztof DRUCIAREK XIII Liceum Ogólnokształcące
w Szczecinie
Marek GOLKA 88 VI
10.    Michał ROMANOWSKI VI LO im. Jana Kochanowskiego
w Radomiu
Sławomir LICHOTA 87 VII
11.    Filip Bronisław

MAZUR

I LO im. hetmana Stefana Czarnieckiego w Chełmie Hanna JAROSZ 85 VIII
12.    Adrian MATUSIAK ZS Elektrycznych
Technikum nr 7
w Gorzowie Wielkopolskim
Teresa PASZKOWSKA Ryszard MICHNO 85 VIII
13.    Wojciech SĘK XIV LO im. Polonii Belgijskiej        we Wrocławiu Marian BĄK 84 IX
14.    Kornel KSIĘŻAK XIII Liceum Ogólnokształcące
w Szczecinie
Marek GOLKA 83 X
15.    Paweł DRABAREK II LO im. Mieszka I
w Szczecinie
Ryszard PLIŃSKI 82 XI
16.    Marcel SKROK Technikum nr 3 w ZS nr 3
w Ostrowcu Świętokrzyskim
Piotr LEŚNIEWSKI 81 XII
17.    Wojciech PODMOKŁY I LO im. Stanisława Staszica           w Lublinie Kamil KAMIŃSKI 80 XIII
18.    Patryk SAFFER II LO im. Joachima Chreptowicza     w Ostrowcu Świętokrzyskim Wojciech STUDZIEŻBA 80 XIII

 

grupa elektryczno-elektroniczna

Lp. L A U R E A T S Z K O Ł A O P I E K U N Pkt Lok.
1.             Michał SZAKNIS LO im. Stefana Żeromskiego
w Bartoszycach
Mirosław GUTOWSKI 77 I
2.             Piotr ŚLADOWSKI ZS Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie Andrzej ŁANUSZKA 71 II
3.             Bartłomiej CZYŻ Techniczne Zakłady Naukowe
im. gen. Władysława SikorskiegoW Częstochowie
 

Robert BĄBKA

68 III
4.             Mateusz TYL Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Jana Pawła II w Kleszczowie
Sławomir BARAŃSKI 67 IV
5.             Arkadiusz ĆWIKŁA ZS Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie Andrzej ŁANUSZKA 67 IV
6.             Krzysztof Józef SIEDLECKI ZS Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie Grażyna MROZIŃSKA-HOTLOŚ
Teresa NOWOSAD
66 V
7.             Radosław KOPEĆ ZS Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie Andrzej ŁANUSZKA 64 VI
8.             Mateusz DIONIZY ZS Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli Stefania PAWŁOWSKA 64 VI
9.             Jakub PIECH ZS Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli Stefania PAWŁOWSKA 64 VI
10.          Kamil Krzysztof

GROŃ

ZS Elektryczno-Mechanicznych
im. gen. Józefa Kustronia
w Nowym Sączu
 

Andrzej KOŚCIÓŁEK

64 VI
11.          Mateusz Joachim GARWOL ZS Elektryczno-Mechanicznych
im. gen. Józefa Kustronia
w Nowym Sączu
Andrzej KOŚCIÓŁEK Józef POMIETŁO 61 VII
12.          Krzysztof BABICKI ZS Elektryczno-Mechanicznych w Żywcu Janusz JANIK
Elżbieta BURLAGA
Leszek SZPILA
Andrzej KAPUSTA
60 VIII